با سلام خدمت دوستان هنرمند و هنر دوستم

در اين يادداشت به تعدادی از پرسش های دوستان پاسخ می دهم.

دوست عزيز فاطمه

در جواب سوالتان بايد گفت مهم اين است که ظرف را کاملاْ با موادی مثل روغن مايع يا پارافين مايع،افشانه سيليكون،گليسرين يا وازلين چرب کنيد تا بعد از جامد شدن شمع مايع به راحتی شمع ما از ظرف جدا شود. در ضمن ساخت شمع در ظروف شيشه ای باعث می شود شمع سطح صاف تری داشته و راحت تر بيرون بيايد.

مريم جان

برای ساخت خمير انعطاف پذير ساده ترين روش مخلوط کردن مقدار تقريبی ۲ قاشق شير پاکن و ۲ قاشق وازلين به خميرتان می باشد که من قبلاْ آموزش انواع خميرها را داشتم که اين مواد را می توانيد به خمير شماره۳ اضافه کرده تا به مقصود خود دست يابيد.

خانم اسماعيلی

شيشه و آيينه خرده و صدف و اکليل در جام هايی که روی سطح آن پارافين جامد استفاده می شود که در اصطلاح شمع های شناور ناميده می شوند، گل های خشك نيز در شمع های جامد استفاده می شود كه بعد به تفصيل به آن می پردازيم.

مژگان خانم

براكس براي نسوز كردن فتيله به كار مي رود. اسيد استئارين ماده اي است بي رنگ، بي بو و بي طعم كه در اكثر چربي ها موجود است. كريستال هاي آن به شكل ورقه ورقه اند كه در الكل و اتر داغ حل مي شود و براي ساختن شمع و صابون به كار مي رود. استئارين باعث استقامت شمع شده و موجب مي شود كه شمع ديرتر آب شود. در ضمن باعث مي شود كه شمع پس از خشك شدن كمي كوچكتر شده به راحتي از قالب خارج شود. ضمناً حلّال خوبي براي رنگ به شمار مي رود وباعث شفاف شدن آن مي شود. اگر مقدار استئارين بيشتر از حد معمول باشد، شمع ، حالت صابوني به خود مي گيرد.

  
نویسنده : فاطمه افضلي ; ساعت ٢:٤٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ آذر ،۱۳۸٤
تگ ها :