رز فانتزي

 

مواد لازم:

فوم نباتي (فوم 0.5 يا 1 ميليمتري)

فوم سدري

اکليل 7 رنگ

چسب قطره اي

چسب گرم

نخ قرقره

ساقه گل رز

رنگ قهوه اي روشن

پايه فرفرژه

اسفنج

سيم روکش دار شماره 7 به رنگ سفيد و سبز

قالب اشکي (سايز کوچک)

قالب قلبي (بزرگترين سايز)

قالب برگ

اتو

ابر

ابزار توپي متوسط

 

اين کار به شکل فانتزي در سايز نسبتاً بزرگ بر روي فرفرژه نصب شده است. گلبرگها داراي 2 سايز ميباشند که 7 تا از گلبرگها به صورت اشکي از قالب سايز کوچک و 15 تا از گلبرگها نيز از قالب بزرگ قلبي تهيه شده اند. (قالبهای قلبی و اشکی در بازار به صورت 4 تايي موجود است)

 

گل رز فانتزي

 گل رز فانتزي

مراحل انجام کار:

1-     ابتدا از فوم نباتي 7 گلبرگ اشکي و 15 گلبرگ قلبي تهيه کنيد.

2-     اتو را گرم کنيد، گبرگهاي شماره 1 (کوچک) با اتو گرم کرده و روي ابر قرار دهيد. توپي را وسط گلبرگ قرار داده و فشار دهيد تا وسط گلبرگها گود شود. (لازم به ذکر است که گلبرگهاي فانتزي نيازي به رنگ آميزي ندارند)

3-     گلبرگهاي قلبي شکل را نيز به همين نحو گود کنيد، با اين تفاوت که گودي گلبرگهاي قالبي به شدت گلبرگهاي اشکي شکل نباشد.

4-     سيم روکش دار سفيد را به اندازه هاي 10 سانتي متري چيده و زير گلبرگهاي قلبي شکل با استفاده از چسب گرم بچسبانيد. (گلبرگهاي کوچک نيازي به سيم ندارند) البته بايد توجه کنيد که گودي گلبرگ قلبي (گلبرگهاي بزرگ) به سمت بيرون گل باشد.

5-     برگها را متناسب با گلبرگها به تعداد زيادي 70 تا 80 عدد از فوم سدري بچينيد و با رنگ قهوه اي سايه ملايمي روي آن بزنيد و پشت آنها را سيم روکش دار سبز بزنيد. سپس برگهاي رنگ شده را با استفاده از اتو گرم کرده و سريع روي قالب برگ (موجود در بازار) گذاشته و فشار دهيد تا شکل رگبرگها را به خود بگيرد.

6-     در اين مرحله با استفاده از 20 سانتي متر ساقه گل رز به مونتاژ کردن گلها مي پردازيم. ابتدا 3 عدد از گلبرگهاي اشکي را مقابل هم با استفاده از نخ قرقره به ساقه وصل کرده به صورتي که گودي آنها به سمت داخل گل باشد (يعني برعکس گلبرگهاي قلبي). حال 4 گلبرگ اشکي را وصل مي کنيم.

7-     گلبرگهاي قلبي را در 3 رديف 5 تايي مونتاژ مي کنيم.

8-     اسفنجها را در نقاط مورد نظر با چسب گرم به پايه فرفرژه متصل مي کنيم و بوسيله سيم روي فرفرژه محکم مي کنيم.

9-     با توجه به شکل، گلها و برگها را بر روي اسفنجها نصب مي کنيم.

10- با استفاده از کمي چسب قطره اي به طور فانتزي روي گلبرگها اکليل مي چسبانيم.

 

  
نویسنده : فاطمه افضلي ; ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٦ آذر ،۱۳۸۳
تگ ها :