با تبريک سال نو

دوستان هنرمندم سلام

در اين يادداشت تعدادی از سوالات شما عزيران را پاسخ خواهم داد.

 

خانم ahora

برای اينکه شمع ژله ای شما حباب نگيرد بايد پارافين را آهسته در ظرف بريزيد.

 

خانم سارا

احتمالاْ سر فتيله ای که در شمع کار گذاشته ايد کوتاه است. همچنين  اگر مواردی را که برای ساخت فتيله در يادداشتهای قبلی ذکر شده انجام داده باشيد دچار اين مشکل نخواهيد شد.

 

سپيده خانم

از اسکاتيو به عنوان حلال در چه کاری استفاده می کنيد؟ اگر برای کار با رنگ روغن است، می توانيد از روغن برزک، پارافين، گليسرين يا ... استفاده كنيد. طبيعتاً برای ساخت شمع مشكی بايد از رنگ مشكی استفاده كنيد و در صورتی كه رنگ مشكی در بازار نبود، از تركيب رنگها رنگ مشكی را ايجاد كنيد. همچنين شمع كوبيسم را بعدا به صورت مفصل آموزش خواهم داد. اما در اينجا يك نوع از آن را به صورت خلاصه آموزش می دهم: اين نوع شمع را از فشرده كردن تكه های پارافين با رنگهای مختلف در قالب مورد نظر تهيه می كنند. به اين صورت كه در ابتدا قالب را چرب و فتيله را كار ميگذاريم. پارافينهای رنگی را با فشار درون قالب جا داده و سپس فضای خالی قالب را با پارافين نيمه گرم پر كنيد.

 

خانم هستی

شمعی را كه فرموديد همان شمع ژله ای است.

 

خانم صبا

برداشت شما از آموزش ساخت شمع دوجداره صحيح است. همچنين پارافين گــُـل صحيح است. در ضمن وسايل شمع سازی را در اكثر فروشگاههای لوازم خرازی نيز می توانيد تهيه كنيد.

 

خانم كامليا

منظور، شفاف بودن پارافين است و پاسخ شما مثبت است.

همچنين به عرض ساير دوستانی كه درخواست تهيه CD آموزشی دارند می رسانم كه اميدوارم آموزشهای ارائه شده از طريق اينترنت بتواند راهنمای خوبی برای شما باشد. اما اگر فرصتی پيش آمد حتماً اين كار را خواهم كرد.

  
نویسنده : فاطمه افضلي ; ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ فروردین ،۱۳۸٥
تگ ها :