نكاتي در رابطه با ساخت گلهای زيبای پاييزی

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

اين گل در عين زيبايي داراي الگوي ساده اي مي باشد. براي ساخت هر گل از 3 دايره با اندازه يكسان (5 تا 7 سانتيمتر)، استفاده مي شود.

ابتدا برشهايي با فاصله يكسان از سمت بيرون به سمت مركز دايره ايجاد مي كنيم به صورتي كه انتهاي هر برش حدود 1 سانتيمتر با مركز دايره فاصله داشته باشد. سپس گوشه هاي انتهايي را بصورت "هشتي شكل"  مي بريم. از مخلوط رنگهاي سبز روشن و زرد تركيبي درست كرده و با اسفنج از مركز گل بصورت پرتابي به سمت بيرون دايره رنگ را پخش مي كنيم. گلبرگها را روي اتو گذاشته و گرم كنيد. پس از گرم شدن، دايره را از مركز به سمت داخل به تعداد متعددي تا كنيد و بين كف دو دست قرار داده و به حالت رفت و برگشت، "لوير" دهيد. اگر هنوز گلبرگها گرماي خود را از دست نداده اند هر يك از برش ها را بصورت عمودي به سمت داخل، جداگانه تا كنيد. اين كار باعث مي شود تا گلبرگهاي كوچك، زيباتر و طبيعي تر به نظر برسند.

 

 

 گل آرايی پاييزی

 

برای پرچمهای اين گل، می توانيد از پرچمهاي جارويي استفاده نماييد. پرچم جارويي را به سيم روكش دار شماره 7 بوسيله نوار گاترين متصل كرده و در وسط دايرۀ برش داده شده فرو مي كنيم. پشت گلبرگ اول را چسب گرم زده و گلبرگ دوم را پشت آن قرار داده و همين كار را براي گلبرگ سوم نيز تكرار مي كنيم.

 

براي ساختن برگها طبق تصوير از فوم زرد به تعداد دلخواه برش داده  و به رنگ پاييزي رنگ مي كنيم. اگر در تصوير دقت كرده باشيد در رنگ آميزي برگها از 3 رنگ قرمز، سبز و زرد استفاده شده است كه جلاي خاصي به گل آرايي آن مي دهد. به اين صورت كه هر يك سوم عرض برگ را به ترتيب رنگ قرمز، زرد و سبز رنگ آميزي كرده و بايد بدانيد كه گرم كردن برگ بعد از رنگ آميزي پاييزي به برگها جلاي بيشتري مي دهد و آن را به طبيعت نزديك تر مي سازد. در اين مرحله برگ را بين كف دو دست قرار داده و به حالت لوله كردن "ليور" دهيد.

 

با توجه به رنگ زيباي گل و ملاحت آن براي گل آرايي آن از گلهاي خشك (استاتيس و گل رنگ) استفاده كرده ام كه در عين شادابي نماي پاييزي آن را دو چندان كرده است.

 

/ 8 نظر / 20 بازدید
منیر مدنی پور

با سلام ازاین که وبلاگتونو راه اندازی مجدد کردین خیلی خوشحال شدم .وامیدوارم که من وامثال من که به این هنر علاقه مند هستند بتونن از راهنماییهای شما استفاده کنیم. کارهاتون زیبا هستند ولی کاش میشد که آموزش آن به صورت مرحله ای بود و میشد که گلهارو بزرگ نمایی کرد . با تشکر منیر مدنی پور

balmasque

سلام:) مرسييييييييييييييييييييييييييييييييی :) من عاشق کارهای هنری هستم:) وبلاگت هم کلی خوشگل شده عوض کردی قالبشو؟

k

دوست عزيز سلام .کارهاتون خوبه ولی خوب ميشد مراحل ان را نشان میدادی مخصوصا مونتاژ گلبرگها را .خوشحال ميشم اگر کارهای فانتزی که ميشه برای تزئين خونه استفاده کرد را هم توی وبلاگت بذاری.با تشکر وخسته نباشی.

leili

با سلام با تبريک و تشکر بخاطر کارهای زيبايتان و قرار دادن آن در اين سايت لطفا کارهای ديگر همراه با ساخت و گل آرايی را در سايت قرار دهيد. با تشکر فراوان

فرشته

سلام مرسی به خاطر آموزش های قشنگتون ولی کاش الگوی گلهارو هم ميذاشتين مثل همين گل پاييزيتون

maryam

سلام چرا آموزشهای شما عکس ندارن؟ ما که علم غیب نداریم بببینیم منظور شما چیه!!

زهرا

لطفا مطالب رو با عکس بزارید تا درکش بهتر باشه.