اطلاعاتي در رابطه با ساخت گل "يوكا"<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

گل يوكا در انواع مختلفي وجود دارد كه داراي سايزهاي متفاوتي مي باشد. تصويري را كه مشاهده مي كنيد با استفاده از فوم در سايز طبيعي اين گل به ارتفاع تقريبي 70 سانتيمتر از ته ساقه تا نوك غنچه ها ساخته شده است.

 گل يوکا - بلندر

 گل يوکا - بلندر

 

غنچه ها با استفاده از خمير گل چيني در 4 سايز كه به رنگ سبز كمرنگ رنگ آميزي شده به تعداد دلخواه ساخته شده اند.

كليه گلها در 2 سايز كوچك و بزرگ تهيه شده اند كه در هر ساقه از 3 گل كوچك و 4 گل بزرگ به تناسب ساقه ها استفاده مي شود.

گلبرگ ها در 2 سايز به تعداد 6 عدد براي هر گل با فوم نباتي نازك تهيه شده و با همان رنگ غنچه ها در انتها و نوك گلبرگها بصورت "سايه روشن" رنگ آميزي شده اند.

براي حفظ حالت گلبرگها، از سيم روكش دار سفيد (در اندازه هاي  5 الي 7 سانتيمتر) بوسيله چسب قطره اي استفاده شده است.

هر گل داراي 3 پرچم سفيد فشفشه اي مي باشد.

برگها از فوم سبز روشن با رنگ آميزي سبز تيره به تعداد 60 تا 80 عدد تهيه شده اند.

اين گل از 6 ساقه جانبي و يك ساقه اصلي تشكيل شده كه ساقه اصلي قطور تر از ساير ساقه ها مي باشد. براي ساقه هاي جانبي نيز از ساقه گل رز استفاده مي شود.

كليه ساقه ها بعد از اتصال گل و غنچه با نوار گاترين سبز پوشانده و در انتهاي كار به ساقه اصلي مونتاژ مي كنيم. (مي توان ابتدا از نوار تفلون براي محكم كردن محل اتصال ساقه ها استفاده نمود و سپس با نوار گاترين آن را پوشاند)

 

/ 6 نظر / 24 بازدید
mandan

با سلام و خسته نباشيد گلهای خيلی قشنگتون را ديدم فقط عکسا رو اگه بشه از نزديک ديد خيلی بهتره چون سايزش کوچيکه اگه امکانش هست در مورد ميوه هاي اسفنجی (پتينه-لعابی و ....)که از لاتکس استفاده می شه توضيح بدين. ممنون

نرگس

اول از همه اینکه عید قربان بر شما مبارک باشد و انشاء الله که سفر مکه قسمتتان شود. از اينکه کارهای به اين قشنگی رو تو سايت گذاشتيد از شما ممنونم و توضيحاتتون هم خيلی خوب و کامل است ولی به قول دوستمون که براتون پيام داده خيلی بهتر بود که عکسهايی که از نمونه کارهاتون گذاشتيد بزرگ می شدند تابتونيم از نزديک اونها رو ببينيم. همین طور اگر ممکنه آموزش عروسک های چینی و کاکتوس رو هم به آموزش هاتون اضافه کنید . اميدوارم که در کارتون موفق باشيد .

مهديه

با سلام عکس های از گل بلندر برای من بفرست به ايميلم با تشکر

دنیا

درود.این عکس گل یوگا پدیدار نیست.لطفا با توضیح وعکس در ایمیلم قرار دهید ممنون می شوم