آموزش شمع سازی - ساخت شمع جامد (معمولي)

مواد لازم:

پارافين جامد معمولی يا كريستال

فتيله

قالب

رنگ مخصوص شمع سازی

روغن مايع يا پارافين مايع

 

ابتدا برای آب كردن قطعاتی از پارافين بايد از روش بن ماری استفاده كنيم. به اين صورت كه درون ظرفی آب ريخته و ظرف ديگری بالای آن قرار داده به صورتی كه ظرف دوم بوسيله بخار آب ظرف اول حرارت ببيند.

پارافين جامد را به اين طريق در ظرف دوم آب می كنيم. وقتی كه پارافين كاملاً حل شد، مقداري رنگ دلخواه به آن اضافه می كنيم.

قالب را بوسيله روغن مايع كاملاً چرب كرده و فتيله آماده شده را از قالب رد كرده و انتهای آن را بوسيله خمير گل چينی، به قالب متصل می كنيم به طوريكه كاملاً سوراخ مخصوص فتيله كاملاً گرفته شود.

حال بوسيله پارافين آب شده قالب را پر می كنيم. برای سرعت بخشيدن به فرايند جامد شدن شمع می توانيد قالب را برای چند دقيقه درون يخچال قرار دهيم. بعد از سفت شدن شمع با جدا كردن خمير گل چينی به راحتی می توان شمع را از قالب بيرون آورد.

/ 22 نظر / 127 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

لطفا بفرماييد از چه ظروفي بايد براي شمع سازي استفاده كرد كه شمع رو بعد از سرد شدن بيرون دهد

نسترن

كارهاي بسيار فوق العادهاي را به نمايش گذاشته ايد اميدوارم به فعاليتتان ادامه دهيد و ما را نيز بهرمند كنيد در ضمن آيا كلاسهاي گل سازي و شمع سازي داريد؟چون خيلي ها علاقمند به فراگيري هنر شما هستند حتي از شهرستان (آيا شما در تهران ساكنيد؟)

نگار

سلام عزيزم راستش من تا حدودي با گلهاي بلندر آشنا هستم. بنظر من اگه همراه با آموزش گل بتونيد الگوي اوليه گل رو هم در وبلاگتون قرار بديد خيلي بهتره. اگه در مورد ساخت گلهاي خشك مخصوصاً ساخت جعبه هاي كادويي هم بتونيد الگو و اطلاعاتي بديد ممنون مي شم خوشحال مي شم باز هم منو مهمان چشمانت كني وعدة ما زمان دلتنگي، كنار چشمة خاطراتمان...

saba

ايا در شمع بايد موم هم ريخت؟و برای خوب و درست سوختن شمع چه بايد کرد؟

fariba

سلام . چرا شمع سازی رو ادامه نمیدین؟ لطفا شمع یخی رو هم توضیح بدین. برای چسباندن موم به شمع باید چه کرد؟ ممنون از شما

sana

لطفا به من بگین برای شفاف شدن شمع های جامد و پارافین جامد معمولی چکارکنم؟ ممنونم.

طاهره

سلام خسته نباشيد.وقتي وب زيباي شما را ديدم خيلي خيلي خوشم آمد.اما من به علت محدوديتي كه در زمانم دارم نمي تونم آموزشهاي شما را بخونم و يا يادداشت كنم .ممنون مي شم اگه به من طريقه ي كپي كردن آموزشهايتان را توضيح دهيد با تشكرفراوان.

بهاره

با سلام آيا می شود به کارشمع سازی درمنزل به عنوان يک شغل برای يک خانم حساب کرد . دراين صورت بفرماييد شما چه راهنمايی را می فرماييد .

ناتاشا

با سلام ، لطفا در مورد نحوه درست شدن شمع هایی که به رنگ آب هستند توضیح دهید .مرسی